ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4787254
*
nr 478 7254
Spegel
oval, träram, skulpterad
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2007
kl 17:35:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 10:35:17
1
100 kr
4/8 14:06:56
2
300 kr
5/8 00:53:23
1
200 kr
5/8 00:54:00
1
300 kr
6/8 12:19:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval skulpterad spegel speglar träram
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 478 7254
Spegel
oval, träram, skulpterad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 10:35:17 | 1 | 100 kr |
4/8 14:06:56 | 2 | 300 kr |
5/8 00:53:23 | 1 | 200 kr |
5/8 00:54:00 | 1 | 300 kr |
6/8 12:19:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval skulpterad spegel speglar träram
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27